ساخت ۱۴ زورخانه جدید در فارس Reviewed by Momizat on . صداوسیمای فارس دارای زورخانه می‌شود رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای فارس از ساخت ۱۴ زورخانه جدید در این استان خبرداد و گفت: تا ۱۰ روز آینده نیز ساخت یک زورخانه د صداوسیمای فارس دارای زورخانه می‌شود رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای فارس از ساخت ۱۴ زورخانه جدید در این استان خبرداد و گفت: تا ۱۰ روز آینده نیز ساخت یک زورخانه د Rating: 0

ساخت ۱۴ زورخانه جدید در فارس

5

صداوسیمای فارس دارای زورخانه می‌شود

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای فارس از ساخت ۱۴ زورخانه جدید در این استان خبرداد و گفت: تا ۱۰ روز آینده نیز ساخت یک زورخانه در صدا و سیمای مرکز فارس آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دلیرستان مظفر مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: در حال حاضر ۴۵ زورخانه در شهرستان‌های مختلف استان فارس وجود دارد که ۳۰ زورخانه در شیراز و مابقی در شهرستان‌ها فعال هستند.

وی با بیان اینکه از تعدادهای زورخانه‌ در دست ساخت چهار زورخانه در شهرستان‌های فارس است تصریح کرد: در حال حاضر ساخت ۱۰ زورخانه جدید در شهر شیراز در حال انجام است که در این زمینه شهرداری شیراز کمک بسیار زیادی کرده و برای ساخت این زورخانه‌ ها زمین در اختیار قرار داده است.

مختاری به وجود پرخیر و برکت فعالیت زورخانه‌ها در فارس اشاره و بیان کرد: در هفت ماه گذشته حدود یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل گلریزان‌های صورت گرفته در زورخانه‌های فارس برای زندانیان غیرعمد، افراد تحت پوشش کمیته امداد وهمچنین برای مدارس استثنائی شهر شیراز جمع‌آوری شده است.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای فارس از میزبانی این استان در رقابت‌های زورخانه‌ای کشور خبرداد و گفت: یازدهم،دوازدهم و سیزدهم اسفند امسال ۶۰۰ ورزشکار باستانی‌کار از سراسر کشور به فارس سفر می‌کنند و در پی آن مسابقات زورخانه‌ای برگزار می‌شود.

مختاری خاطرنشان کرد: در حاشیه این مسابقات نیز مجمع عادی سالانه هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای با حضور مسئولان کشوری برگزار و در آن موضوع‌های مختلف و مرتبط با این ورزش باستانی به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود.

وی به جایگاه ورزش‌های زورخانه‌ای فارس در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مدرسه زورخانه‌ای استان فارس در کشور اول هست و در این مدارس پیش‌سلامی به بزرگترها، احترام به سادات و احترام به حق دیگران در اولویت آموزش‌ها قرار گرفته است.

مختاری خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و تبادل علمی با دانشگاه شیراز به‌دنبال این هستیم توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای و مسائل مرتبط این رشته به‌عنوان یک مرکز پژوهشی در جنوب کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به آغاز ساخت زورخانه در دانشگاه شیراز گفت: این زورخانه نیز با مشارکت دانشگاه و خیران ساخته می‌شود و امیدواریم تا پایان نیم سال نخست سال آینده افتتاح شود.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای فارس افزود: این هیئت در رنکینگ کشوری در جایگاه سوم قرار دارد و در حال حاضر نیز ارتقاء برنامه‌ها و همچنین استعدادیابی در این رشته در حال انجام است.

ارسال یک دیدگاه

کلیه حقوق قانونی و مدنی مربوط به فراگستر می باشد . استفاده از مطالب این سایت بدون اجازه فراگستر ممنوع می باشد . توسط بیگ تم

بازگشت به بالا